השימוש במחפרון באתרי בנייה

אקו פויינט – החברה המרכזית לפינוי פסולת ועבודות עפר

השימוש במחפרון באתרי בנייה

מחפרון הוא אחד מכלי הצמ"ה הנפוצים ביותר באתרי בנייה בישראל ובעולם. למחפרון יש כמה שימושים מסחריים כמו מעמיס דו-כפי, שופל וטרקטור.  ישנם סוגים שונים של מחפרונים, אך לכולם יש פחות או יותר את אותם שימושים וכלים כמו יעה קדמי וזרוע חפירה קטנה המותקנת מאחור. מחפרונים נחשבים לכלי עבודה קטנים ביחס לדחפורים ומחפרים, ולכן הם נחשים לקומפקטיים ומאפשרים לעבוד במקומות עבודה צרים וסבוכים.

היכן מרבים לבצע שימוש במחפרון?

בשל היתרונות הרבים של המחפרון, ובעיקר בשל היותו קומפקטי, מחפרון נחשב לכלי הצמ"ה הנפוץ ביותר באתרי בנייה. ניתן לבצע שימוש במחפרון בעבודות בנייה פרטיים, במיזמי הנדסה עירוניים, לצורך תחזוקה שוטפת של כבישים ותשתיות, באתרי בנייה ושנים ועוד. למעשה, כיום כמעט בכל אתר בנייה תוכלו לקראות מחפרון הנראה כמו טרקטור, רק קצת יותר קומפקטי במראה שלו.

יתרון בולט ונוסף של המחפרון, הוא המסוגלות שלו להתנייד בכוחות עצמו בכל מקום רצוי כמו בדרכי עפר וגם בכבישים עירוניים. למעשה, המחפרון נע על גלגלים מאסיביים וחזקים עטויי צמיגים שאינם גורמים להרס או סימנים, וזאת ביחס לכלי צמ"ה אחרים המתניידים באמצעות זחל. המחפרון יכול לנסוע במהירות של כ-30 קמ"ש למרחקים גדולים, ואין כל צורך להוביל אותו על ידי משאית לשטח, כך שמדובר בחיסכון עצום.

החלקים מהם מורכב המחפרון:

טרקטור – המחפרון נראה במראה שלו כמו טרקטור, ולכן הוא מכיל את תא הנהג, מנוע  וגלגלים העטויים בצמיגים מאסיביים המאפשרים לו לנסוע בדרכי עפר ומקומות סבוכים. על גבי גוף הטרקטור מותקנים כל כלי העבודה של המחפרון.

היעה הקדמי של המחפרון- ביעה הקדמי מבצעים את רוב העבודות, מכיוון שמדובר בכף עמוקה שנועדה לבצע עבודות עפר. בעזרת הכף ניתן להעמיס עפר וחצץ ולהעבירם ממקום למקום כמו למכולות המעבירות את החול לאתרי פסולת, או כדי לסגור חורים ובורות באדמה. היעה הקדמי נשלט על ידי ארבע זרועות הידראוליות המסייעות לו להעמיס את העפר לכף.

המחפר האחורי של המחפרון –  גם המחפר האחורי נמצא בשימוש רב, מכיוון שמדובר בזרוע תלת מפרקית מחוברת ביעה אחורי. על ידי הזרוע ניתן לבצע עבודות עפר קטנות יחסית כמו חפירה קטנה, שבירה והרס לצורך בניית תשתיות ועוד.

המחפרון הוא בהחלט אחד הכלים הנפוצים באתרי בנייה, ולכן אנחנו בחברת אוקו פוינט מספקים מגוון סוגים של מחפרונים לביצוע סוגי עבודות שונות כמו שבירת אספלט, עובדות עפר, הכנת תשתיות לקווי מים, חשמל וביוב ועוד.

השאר תגובה

אודות אקו פויינט

אקו פויינט – עבודות עפר ופינוי פסולת הנה חברה מובילה בתחומה המספקת מגוון שירותים בתחום עבודות העפר, פינוי והובלת פסולת ומשטחים. מייסדי החברה מביאים עמם ניסיון רב בתחום ומגדירים את עצמם כאנשי עשייה הנוכחים בשטח בכל פרויקט. החברה מציעה את שירותיה עבור הסקטור הפרטי והעסקי, כגון אנשים פרטיים המבצעים שיפוץ בביתם, עבור מפעלים, מוסדות, חברות בנייה, קבלנים ועוד.

מאמרים אחרונים

לעקוב אחרינו

הדרכה שבועית

מעוניין לקבל פרטים נוספים? 

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בקדם !