הכירו את היתרונות של שופל

אקו פויינט – החברה המרכזית לפינוי פסולת ועבודות עפר

הכירו את היתרונות של שופל

שופל הוא אחד מהכלים הנפוצים ביותר באתרי בנייה גדולים ומשמש למגוון רב של עבודות עפר ותשתיות. שופל הוא למעשה טרקטור הידוע בכינויים שונים כמו מחפרון, מעמיס דו-כפי, טרקטור ועוד. בעזרת שופל ניתן לבצע מגוון עבודות, מכיוון שהוא בעל מספר רב של שימושים בשטח כמו קידוחים, פיתוח תשתיות, עבודות עפר ועוד.

הכירו את חלקי השופל המאפשרים לו לבצע מספר עבודות באתרי הבנייה:

הטרקטור – העובדה שהוא טרקטור לכל דבר, באופן טבעי הוא יכיל את תא הנהג  מנוע עוצמתי וגלגלים גדולים שיאפשרו לו לעבוד בסביבת עבודה קשה כמו עפר, כורכר ואפילו באזור משופע מעט. על גבי הטרקטור מורכבים הכלים המשמשים אותו לעבודות העפר והתשתיות עליהן נפרט בהמשך.

היעה הקדמי של השופל– היעה היא למעשה סוג של כף עמוקה המיועדת לביצוע עבודות עפר, כלומר העמסת העפר או החצץ והעברתו ממקו למקום. את העפר והחצץ ניתן להעביר באמצעות השופל על משאיות המכילות מכולות המפנות את העפר לאתרי פסולת, או לפזר את העפר בשטח הדרוש. היעה של השופל נשלטת בעזרת ארבע זרועות הידראוליות גמישות לעבודה.

המחפר האחורי של השופל – השופר מכיל גם זרוע תלת מפרקית אחורית שאלה מחוברת כף שהוא למעשה יעה קטן יותר ביחס ליעה הקדמי. היעה מיועד לביצוע עבודות קטנות, יותר כמו חפירה לצורך תשתיות. כמו כן, את היעה האחורית ניתן להחליף לזרועות נוספים לצורך ביצוע עבודות נוספות כמו מחפר לצורך קידוח.

היתרונות של שופל בשטח

ניידות טובה – הצמיגים של השופל גדולים וחזקים, ולכן ניתן לקבל איתו ניידות גבוהה בשטח, וזאת בניגוד לכלי עבודה אחרים המבוססים על זחל שעשויים להרוס כבישים. השופל יכול לנסוע על כל שטח מבלי להותיר בו סימנים והרס כמו כבישים וכך להתנייד באופן מהיר בכל מקום.

כלי רב שימושי – השופל מורכב מטרקטור בעל כף קדמית וגם כף אחורית עם זרוע הניתנת לפירוק, ולכן ניתן לבצע בכלי מספר רב של עבודות באתר בנייה אחד.  כיום, כמעט בכל אתר בנייה ניתן למצוא שופל המשמש למגוון רב של עבודות בהן יש צורך בחפירות ופינוי של עבר, שהן נחשבות לעבודות אינטנסיביות המתאימות ליכולות של השופל.

היכן ניתן להשתמש בשופל?

בשופל ניתן להשתמש במגוון רב של אתרים בנייה כמו בפרויקטים למגורים, לצורך בנייה מסחרית, סלילה כבישים, חפירה ועבודת  דרכי עפר, התקנת תשתיות, העמסת עפר ועוד. למעשה, בכל מקום בו יש צורך לבצע חפירות, ריסוק אבנים, חפירת בורות וכו', ניתן לבצע שימוש בשופל, גם ביעה הקידמי וגם בזרוע האחורית.

השאר תגובה

אודות אקו פויינט

אקו פויינט – עבודות עפר ופינוי פסולת הנה חברה מובילה בתחומה המספקת מגוון שירותים בתחום עבודות העפר, פינוי והובלת פסולת ומשטחים. מייסדי החברה מביאים עמם ניסיון רב בתחום ומגדירים את עצמם כאנשי עשייה הנוכחים בשטח בכל פרויקט. החברה מציעה את שירותיה עבור הסקטור הפרטי והעסקי, כגון אנשים פרטיים המבצעים שיפוץ בביתם, עבור מפעלים, מוסדות, חברות בנייה, קבלנים ועוד.

מאמרים אחרונים

לעקוב אחרינו

הדרכה שבועית

מעוניין לקבל פרטים נוספים? 

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בקדם !