באילו כלים הנדסיים משתמשים בעבודות עפר?

אקו פויינט – החברה המרכזית לפינוי פסולת ועבודות עפר

באילו כלים הנדסיים משתמשים בעבודות עפר?

עבודות עפר הן המבוקשות ביותר באתרי בנייה, הרי טרם תחילת העבודה, יש צורך ליישר את הקרקע בעזרת ציוד הנדסי מקצועי. מלבד זאת, יש צורך לחפור באדמה כדי לצור בסיס איתן לבניית הבניין או הבית, ועל כן יש צורך בעבודות עפר. בשל מורכבות העבודה, יש צורך לבצע שימוש בכלים הנדסיים חדשניים, עליהם נפרט בהמשך. רק חברה המחזיקה בכלים אלה, וכמובן גם ברישיונות מתאימים תוכל לבצע עבודות עפר באתרי בנייה.

בואו נראה כיצד מתכננים את עבודות העפר:

בחינת השטח – טרם שימוש בכלים הנדסיים, יש צורך לבחון את מצב השטח, העבודה הנדרשת ורק לאחר מכן להתאים את כלי העבודה הדרושים לביצוע עבודות העפר.

תכנון העבודה – לא די רק בהתאמת הכלים ההנדסיים, אלא יש צורך לתכנן היטב את העבודה מבחינת לוחות זמנים, זמני שילוב הכלים ועוד. תכנון זה חייב להתבצע על ידי גורמים מוסמכים.

התאמת הציוד לעבודה – רק לאחר בחינת השטח ועבודת התכנון, יש צורך להתאים את הציוד הנדרש וסוג העובדים בהתאם לאפיון השטח.

ביצוע העבודה בפועל – לאחר התאמת הציוד, מתחילים את עבודת החפירה בשטח על פי התוכניות שתנקבו מראש. לצורך כך על העובדים להעביר את העפר למכולות ייעודיות שיועברו לפינוי הפסולת. כמו כן, כלל העבודות העפר תהיינה מפוקחות על ידי מנהל עבודה מוסמך שיהיה נוכח יום יום באתר.

סוגי הכלים הנחוצים לשימוש לעבודות עפר

בובקט – הוא סוג של מחפרון ומשמש כאחד הכלים הנפוצים מאוד לעבודות עפר ותשתיות בעולם. לבובקט יש מגוון רב של יתרונות כמו יכולת התנועה המרשימה שלו,  ובכלל הכלי בנוי בצורה המבוססת על מודל של טרקטורים, אך ההבדל בינו לבין טרקטור רגיל הוא יכולת הסיבוב שלו והשליטה המהירה על המחפר והדלי.

מיני באגר – מיני באגר הוא למעשה סוג של מיני מחפרון, הוא דומה בצורתו אליו, רק שהמיני מכיל כף גדולה לאיסוף עפר.

שופל – הוא כלי המיועד לצורך העמסת עפר והוא משמש בעיקר לעבודות עפר ובנייה. השופל נראה כמו טרקטור גדול המצויד בכף עמוקה שתפקידה לחפור עפר מהאדמה ולהעבירו ממקום למקום.

מחפרון – מחפרון הוא כלי צמ"ה השייך למשפחת כלי העבודה המיוחדים שנועדו לבצע עבודות עפר. ביחס לכלים גדולים יותר כמו  הוא נחשב לכלי קטן מאוד, אך הגודל הקטן שלו מאפשר לבצע איתו מגוון רב של פעילויות מהירות, ולכן הוא אחד הכלים הפופולריים לשימוש בעבודות עפר ובעבודות תשתיות. המחפרון יכיל יעה קדמי ומחפר אחורי לצורך איסוף העפר ופינויו למכולות ייעודיות.

השאר תגובה

אודות אקו פויינט

אקו פויינט – עבודות עפר ופינוי פסולת הנה חברה מובילה בתחומה המספקת מגוון שירותים בתחום עבודות העפר, פינוי והובלת פסולת ומשטחים. מייסדי החברה מביאים עמם ניסיון רב בתחום ומגדירים את עצמם כאנשי עשייה הנוכחים בשטח בכל פרויקט. החברה מציעה את שירותיה עבור הסקטור הפרטי והעסקי, כגון אנשים פרטיים המבצעים שיפוץ בביתם, עבור מפעלים, מוסדות, חברות בנייה, קבלנים ועוד.

מאמרים אחרונים

לעקוב אחרינו

הדרכה שבועית

מעוניין לקבל פרטים נוספים? 

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בקדם !